Od verze 81 bude Chrome blokovat nešifrovaný obsah – je váš web v pořádku?

Od verze 81 bude Chrome blokovat nešifrovaný obsah – je váš web v pořádku?

Jestliže váš web obsahuje tzv. mixed content (obsah, který je na stránce získané pomocí HTTPS načítán po nešifrovaném HTTP), mohou pomocí tohoto nešifrovaného obsahu unikat citlivé údaje o návštěvnících.

Google Chrome nyní oznámil, že prohlížeč bude postupně stažení takového obsahu z bezpečnostních důvodů blokovat.

Mixed content (tedy používání nešifrovaného HTTP obsahu) je obecně považován za chybu, vývojáři se proto snaží tomuto postupu vyhnout a dobře udělaný web těmito problémy netrpí. Nyní sice prohlížeče weby s touto chybou zobrazují (upřednostňují ale weby zabezpečené), v adresním řádku však na bezpečnostní riziko upozorňují. Od uvedení nové verze Chrome 81 (únor 2020) vezme tato benevolence za své a nezabezpečené weby budou muset tuto svou chybu řešit.

Pokud chcete vědět, zda je váš web zabezpečený a zajímá vás, jak zlepšit svou webovou prezentaci, nabízíme službu analýzy webu, kde provedeme kompletní analýzu vašeho webu, analýzu klíčových slov a SEO – do rukou se vám dostane dokument s návrhy reálných řešení, jak z pouhé internetové vizitky udělat schopného obchodníka. Více o službě a možnost objednat si najdete zde.