Videoprezentace: Základem je vymyslet trefný námět

Jak už víme, internet umí přilákat nové zákazníky. Jen je třeba zaměřit se především na smysly, nikoliv na rozum. Ať vaši značku, produkt či službu vnímá uživatel internetu očima a ušima zároveň. Pojďme pro něj vytvořit video, které ho bude bavit a hlavně jej přesvědčí, že bez vás už nemůže dál žít.

V době sociálních sítí a youtube se už nejedná jen o jednoho jediného diváka, který vaše video právě sleduje. Ten už je v daný okamžik v podstatě lapený. Teď jde o to, aby se o link na váš skvělý spot chtěl podělit se svými přáteli, spolupracovníky nebo sourozenci.
Základem je vymyslet trefný námět či ideu snímku. Zní to jednoduše, ale často to může být tvrdý oříšek. Musíme si říct na rovinu: O čem to bude? Co vlastně chceme zákazníkovi sdělit? V jakém světle se máte blýsknout? Co musí zákazník vědět za každou cenu? Vaše firma je specifická, má svoji filozofii, své silné a slabé stránky, svou originalitu, která vychází z toho, co dělá. Proto se snažíme každého svého klienta nejdříve pochopit, vyzvědět o něm co nejvíce podstatných informací a ty pak přetransformovat do skvělé, neoddiskutovatelné idee.

A vezmeme to od základu. Záleží totiž na tom, chcete-li světu představit svou firmu, produkt nebo osobnost. Pokaždé bude přístup jiný, jiný bude styl nasnímání i postprodukce. V případě prvním, tedy firemním spotu, už rozhodně nefrčí dlouhé, rozvláčné až nekonečné záběry výrobních hal s podkresem romantického klavíru a komentářem z úst recitátora nedělní chvilky poezie. Ať je to slovo zprofanované jakkoliv, vaše firma se musí prezentovat dynamicky, jako inovátor ve svém oboru, jako hledač nekonečných možností, ano, jako dynamicky se rozvíjející společnost.

Pokud potřebujete mezi zákazníky dostat informaci o své zbrusu nové produktové řadě nebo službách, které na ně máte nachystané od nového roku, pak záleží – kromě vlastností samotného produktu či služby – na cílové skupině, pro kterou je daná věc určená, zda se jedná o masovou záležitost pro zákazníka od nuly do sta let, nebo specialitku pro fajnšmekry. Jinak bude vypadat spot na háčkované čepičky pro miminka, jinak na vychytané pruty pro sportovní rybáře, jinak na víkendové pobyty v lázních pro seniory.
Třetí možnost, tedy prezentovat vaši firmu přes osobnost, také skrývá své tajné trumfy. Proč nevyužít nadšení šílence, který dokázal objet Evropu na koloběžce a měl při tom ohromné logo vaší firmy na zádech? Proč neodloupnout profesionální slupku vašeho šéfa a neodhalit jeho neotřelý koníček? Trocha lidskosti vaší firmě rozhodně neublíží, ba naopak rozehřeje vlny mezi vámi a zákazníky na tu správnou nákupní horečku.