Těžké začátky webových stránek na Google

Každá webová stránka je někdy úplně nová a vyhledávač Google o ní neví. Aby se na webovou stránku Google dostal, tak potřebuje, aby na ní někdo vytvořil odkaz. Pak si Google robot za-indexuje (uloží na Everflux) obsah webové stránky. Několik dní trvá, než se webové stránky začnou objevovat ve vyhledávači.

Co je to Everflux?
Everflux je označení Googlu pro aktuální databázi nových webových stránek.  Asi po týdnu se nová webová stránka z této databáze vymaže. V tu chvíli se nemusí zobrazovat na Google. Nezoufejte.
Po více jak týdnu se nová stránka ve výsledcích opět objeví. Tentokrát už je z hlavního indexu, nasbíral ji jiný robot označovaný jako deepbot. Většinou webová stránka již není tak nahoře, ale její pozice je stabilní.  Nyní může přijít dlouhá cesta, jak webové stránce zlepšit pozici. Více o možnostech obchodní online strategie zde.
Drosera tuto dlouhou cestu  za zlepšujícím se vyhledáváním monituruje pomocí google analytics a vlastního nástroje SEO Drosera. Na závěr této cesty vytvoříme příkladovou studii.

Někdy na statistikách vidíme Sandbox efekt, neboli pozice ve vyhledávači rapidně rostou a po pár dnech zase rychle klesnou k původní pozici. Obvykle jde o weby mladší. Takovému propadu se říká Sandbox (pískoviště). Spekuluje se, že souvisí s bojem Googlu proti spamu a odkazovým farmám.

Je tedy potřeba dělat optimalizační kroky postupně, obezřetně a dlouhodobě. Jen tak vám přinesou zlepšení vyhledávání, konverze, potažmo obchodní úspěch z vašeho webu.