Rozruch před SEO bouří

Také se vám zdá, že vaše pozice ve vyhledávači není stabilní? Na www.seznam.cz rychle dolů, na googlu.cz pomalu nahoru. Ve článku si přečtete pár novinek z oblasti optimalizace.


Vyhledávač Google.cz chystá v blízkém období vypustit novou Pandu. (Co je to Panda se dozvíte zde). Všichni správní webmastři uklízí špatné odkazy, a to jak na svém webu, tak i na webech odkazujících. Chtějí se tak zbavit negativních bodů, které na jejich weby budou působit další dobu.

Vyhledávač Seznam.cz své nové zvíře (Seznam.cz nedal robotovi jméno) na webové stránky již poslal minulý měsíc. Určitě jste si povšimli změn na svých pozicích. Zajímavé je, že pravidla pozitivních bodů se u Seznam.cz nově diametrálně liší od konkurenta Google.cz, a to hned v několika podstatných bodech. Například: odkaz, který u Google.cz přinese penalizaci, na Seznam.cz přinese pár pozitivních bodů pro umístění.

Je tedy ještě obtížnější než v minulosti uspokojit linkbuldingem (Co je to linkbuilding naleznete zde) oba vyhledávače najednou.

Nastěstí oba vyhledávače respektují fakt, že unikátní webový obsah s interními i externími odkazy je dobře hodnocený.

Je tedy potřeba sledovat změnu svých pozic a při razantní změně k horšímu s tím něco dělat.

Nevíte-li jak na to, společnost Drosera vám v optimalizační bouři pomůže. Pro konzultaci mně kontaktujte.