Rady pro firemní blog

Ať už jste majitel malé firmy nebo větší společnosti, přemýšleli jste někdy o firemním blogu? Skutečnost je taková, že obchodní blog nabízí různé výhody, níže uvádíme některé z nich.

Blogování vám může pomoci vytvářet vztahy s novými návštěvníky webových stránek . Místo toho, aby návštěvníky webu pozdravil statický slogan: ” Vítejte na stránkách …”, překvapí návštěvníka nový text na vašem blogu typu: „Jak správně udělat, prodat, opravit …“

Blogování prohlubuje vztahy se stávajícími zákazníky. Když píšete kvalitní obsah pravidelně, tito návštěvníci se vracejí. Viďte. 🙂

Přes blog dostanete nové lidi na vaše webové stránky tím, že zlepšíte vaše pořadí v přirozených výsledcích vyhledávání. Vzhledem k tomu, že SEO klade důraz na kvalitní a pravidelný obsah, pomůže vám blogování k lepšímu zaindexování stránek u vyhledávačů.

Zní to skvěle , že? Pokud jste připraveni využít všech těchto výhod, přečtěte si , jak začít s podnikáním přes blog.

Jak má dobré obchodní blogování vypadat?

U blogu je důležitá pravidelnost a poutavé téma, o kterém se dobře diskutuje. Vytvořte si dobředu publikační kalendář, nejlépe na 3 měsíce dopředu a s jedním tématem na každý týden. Přispěvky pak s počtem znaků okolo 1000 publikujte týdně na vašich webových stránkách v kategorii blog. Odpovídejte na komentáře. Propojte blog se sociálními sítěmi vaší společnosti.

Co byste měli psát?

Základem každého dobrého blogu je obsah, který poskytuje informativní vhled do témat, která budou vždy relevantní pro své čtenáře. Například: Prodejce kol může napsat články: Jak ušetřit peníze, když kupujete dětské kolo…, Novinky z oboru elektrokol …, Jak vypadá interiér firmy, Tipy na cyklistické výlety , Zápisy z výletů vašich zákazníků s fotkami , Rady pro opravu kola …. atd.

Ano, blogování vyžaduje um, čas i zdroje . Pokud nejste silný spisovatel, nebo pokud nemáte čas na podporu svého obsahu , budete muset vytáhnout ostatní ve vaší firmě nebo zadávat tyto úkoly externistům. Hledáte-li nějakého externistu? E-marketingový tým Drosery je vám k dispozici.