Příkladová studie: Konec penalizace u google.com

V létě roku 2013 jsme dostali za úkol „ozdravit “ e-shop www.cistickyvzduchu.cz. U eshopu bylo podezření na penalizaci od Google z blíže neurčených příčin. Eshopu podstatně propadla pozice u důležitých slov na google.cz s porovnáním pozice na seznam.cz. Ve vyhledávači seznam.cz se klíčová slova držela na předních pozicích po řadu let.

Hlavní příčinou penelizace byla duplicita produktů, přesněji stejná čistička vzduchu s odlišnou barvou měla stejný obsah a dále opakující se texty u popisků výrobků a kategorií. Dále se na eshop často odkazovalo z webů, kterých se problematika čističek vzduchu vůbec netýkala a zpětné odkazy byly v patičce. Google je tedy vyhodnocoval jako spamové odkazy.

Z grafu, který prezentuje pozice před úpravami Drosery a po úpravách lze vyčíst, že u delších klíčových slov se eshop www.cistickyvzuchu.cz dostal zpět na přední pozice a u kratších slov má na závěr grafu podstatnou zlepšující se tendenci. (Statistika viz.graf níže).

Tento výsledek docílila Drosera prací v průběhu 6 měsíců a klient za od-penalizování zaplatit částku 15tis. Dalších 3.500tis. klient hradil po dobu 3 měsíců, kdy Drosera inovovala optimalizaci webu dle pravidel Google.

Výsledkem bylo zvýšení návštěvnosti z vyhledávání Google o 130% větší, potažmo zvýšení prodeje klientů.

Penalizace google

Penalizace google