Nastavení Samsung Email

Nastavení Samsung Email pro Samsung S6
pro klienty Ag Art cz, s.r.o.

Datum aktualizace dokumentu: 18. 5. 2018
Verze klienta: 4.2.74.1

Stahování a odesílání pošty

U stahování pošty máte obyčejně na výběr ze dvou možností a to stahování pomocí protokolu POP3 nebo protokolu IMAP. Rozdíl mezi POP3 a IMAP je ve stručnosti ten, že POP3 pracuje s e-maily lokálně, kdežto IMAP s nimi pracuje přímo na serveru. Pokud smažete e-mail stažený pomocí POP3, zůstane tento e-mail na serveru, ale pokud ho smažete při nastaveném protokolu IMAP smaže se e-mail i na serveru. IMAP tedy slouží k synchronizaci pošty mezi klientem a serverem.

K odesílání e-mailů z prostředí e-mailového klienta se používá protokol SMTP, což stojí pro Simple Mail Transfer Protocol. Protokol slouží k odesílání e-mailů pod hlavičkou e-mailu ze vzdáleného serveru.

Pro nastavení SMTP a IMAP v prostředí mobilní aplikace Email pro Samsung S6 je potřeba podniknout následující kroky.

 1. Založte si nový účet (Add new account) a vyplňte váš e-mail a heslo k tomuto e-mailu. Pokud chcete, aby tento e-mailový účet byl výchozím účtem pro odesílání e-mailů, zaškrtněte volbu Set as default account for sending email. Klikněte na Manual setup.
  Nastavení Samsung Email 1
 2. Poté si vyberte, zda chcete přijímat poštu pomocí protokolu POP3, nebo pomocí protokolu IMAP.
  Nastavení Samsung Email 2
 3. Do pole User name vložte rovněž vaší e-mailovou adresu. Pro přijímání pošty jako IMAP server napiště imap.ipcc.cz, Security type vyberte SSL a Port nastavte na 993.
  Nastavení Samsung Email 3
 4. Pro nastavení odesílání pošty napište do pole SMTP server smtp.ipcc.cz, Security type nastavte na TLS a jako Port napište 587. Zaškrtněte volbu Authentication required before sending emails. Do User name napište vaši e-mailovou adresu a do pole Password heslo k této e-mailové adrese. Klepněte na tlačítko Sign in.
  Nastavení Samsung Email 4
 5. Nyní máte nastaveno vše, co je potřeba pro přijímání a odesílání pošty přes vaší e-mailovou schránku.
  Nastavení Samsung Email 5