Lokální SEO optimalizace aneb najdou vás dle místa

Lokální seo přes google places

Lokální seo přes google places

Chcete lokálním zákazníků prezentovat na internetu, že to je právě vaše firma, která jim v okolí umí splnit požadavek? Jak zrovna tu vaši webovou stránku najde návštěvník v kupě odkazů ve vyhledávači? Poradíme Vám, jak se zaměřit na místní, regionální zákazníky.
Ve vyhledávači často do hledaných slov přidáváme název místa, kde hledanou službu hledáme. Jak si ale vyhledávač spojí vaši činnost s místem, kde působíte? Určitě místo vašeho působení musíte zmínit na vašich webových stránkách a to jak v obsahu (kontakty, reference, popisky u fotografií,) tak i přímo v kódu stránek. Dalším podstatným faktorem, který ovlivňuje lokální vyhledávaní je prezentace vaší služby na lokálních stránkách, například na regionálním informačním portálu.
Dobré lokální prezentace a zatím zdarma

Google pro lokalizaci firemních zápisů nabízí bezplatnou služby Google Place . Zjednodušeně řečeno je Google place katalog firem s odkazy na fotografie, videa a ve vašem případě i místo provozu (služby). Vyhledávač Googlu pak data ze svého katalogu používá při fulltextovém vyhledávání a když zadáváte do vyhledávače text a název města, zobrazují se vám místa, které možná hledáte (viz. obrázek). A právě tady nesmíte chybět při zlepšení lokálního seo. Přihlaste se na www.google.com/places (musíte mít u Google účet např. gmail, disk, analytics) a dle návodu vyplňte formulář s popisem vaši firmy, doplňte umístění místa dle adresy do mapy, připojte vaši webovou adresu, pracovní dobu, možnosti platby, vyberte správných 5 kategorií, přidejte nejlépe 10 fotografií a video.

Při vyplňování dbejte na správně zvolený text a klíčová slova.

Po vyplnění potřebných dat vám Google place nabídne potvrzení vašich dat a zadání pin kódu. Pin kód vám Google pošle poštou do 14 dnů na vámi vyplněnou adresu ve formuláři. Tím si Google potvrdí, že opravdu na adrese sídlíte. Pin pak zpětně doplníte a prezentace na Google place se aktivuje.
Tuto službu můžete s námi konzultovat zde nebo ji dle správně zvolených textů můžeme provézt za vás.
Lokální výsledek se velmi rychle dostaví (7 dní) a zákazník vaši firmu najde v místě, kde potřebuje. Další možnosti jak být vidět lokálně i globálně vám rádi sdělíme přímo v Droseře.