Jak vytvořit mobilní a přátelský email?

Jak psát mobilní email?

Jak psát mobilní email?

Smartphone využití prudce roste a to včetně čtení e-mailů přes mobilní zařízení. V USA například 73% lidí, kteří používají své smartphony kontrolují svojí poštu přes mobil.

Co je dobré vědět pro odesílání mobilního  přátelského e-mail?  Níže několik typů:

1.Buďte struční a to jak v obsahu tak i designu

Mobilní čtenář emailů nemá moc času ani trpělivosti na předčtení dlouhého emailu na  4-palcovým displeji telefonu.

2. Jeden sloupec šablony

Čtenář nechce rolovat prstem při čtení emailu zprava doleva.  Pomohou vám šablony u vašeho emailového klienta , které jsou již “optimalizované pro mobilní zařízení”, nebo jednoduše se držet jen jednoho sloupce při psaní.

3. Jasná výzva k akci

Nechte příjemce jasně konat.  Na jedno kliknutí navštívit vaše webové stránky, zavolat, nebo  něco koupit.  Umístěte tlačítka (odkazy) k akci v horní části e-mailu a další ve dolní části.

4. Velikost písma

Ujistěte se, že písmo je dostatečně velká, aby bylo čitelné na obrazovce smartphone. Dodržujte minimální velikost písma 11pt písmo pro text a 22pt pro titulky. Také můžete použít kontrastní barvy, aby text byl více viditelný a nemíchal se s pozadím.

5. Pozor na grafiku

Neházejte obrázky přes palubu. Někteří  e-mailoví klienti již automaticky upravují obrázky.

6. Zkušební e-mail

Můžete pro kontrolu odeslat zkušební e-mail na sebe jako první. Otevřete jej na svém smartphone a uvidíte, jak se email zobrazuje.

Internetová komunikace se přesouvá z PC na mobilní telefony. Pro lepší čitelnost je proto nutné dodržovat některá výše uvedená pravidla.