Jak se chová zákazník s mobilem v ruce na E-shopu?

Jak se nakupuje v eshopu přes mobil

Jak se nakupuje v eshopu přes mobil?

Internet na mobilních telefonech dle statistiky www.seznam.cz používá 40 % uživatelů. Ve věkové kategorii 15-24 let je nárůst o 13% oproti minulému roku. Lze tedy usuzovat, že vzrůstající trend využívání internetu na mobilních telefonech bude pokračovat.
45 % návštěvníků www.seznam.cz si přes mobil dohledává další informace k věcem jako jsou produkty z reklamy. Zajímavostí je, že lidé používání mobilní internet i přímo během nákupu v kamenném obchodě, a to například pro porovnání ceny s e-shopem.

Z dat ze seznam.cz lze také vysledovat chování zákazníků v samotných e-shopech . Existují především dvě cesty od výběru k nákupu za pomoci mobilního internetu. V prvním případě vybírá zákazník produkt a zjišťuje si informace na klasickém počítači. Nákup ale poté probíhá přes mobilní zařízení. Druhým typem chování je před-výběr zboží na mobilním zařízení. Na klasickém počítači si poté informace ověří a uskuteční nákup. Internet v mobilu se stal trendem. Pokud tedy chtějí živnostníci a podnikatelé oslovit klienty, neměli by zapomínat na to, že jednou z nejdůležitějších věcí by měl být kvalitní mobilní web.