Hon za zpětnými odkazy na váš web

Pryč je doba, když jste zadávali zpětné odkazy do patičky vašeho webu a věřili na snadný výstup na vrchol u vyhledávačů. Dnešní vrcholová túra se značně zkomplikovala. Pomůžeme vám zdolávat vrcholy.
Budování zpětných odkazů (tzv.linkbuilding) může vznikat přirozenou cestou, neboli uživatelé na vaše stránky odkazují přes diskuze, komentáře, facebook nebo magazíny. Cíleným linkbuildingem rozumíme metody, které používáme pro tvorbu zpětných odkazů na vaši webovou stránku. Jak to správně dělat, shrneme v několika bodech níže.

Jak a kde zpětný odkaz vytvořit, aby byl vyhledávačem co nejlépe ohodnocen?

Hlavní kritérium je kvalita webu, ze kterého se na váš web odkazuje. Jednoduše řečeno, kvalitní web je web často vyhledávaný s vysokým počtem ranku (pozn. Rank je bodové hodnocení od vyhledávače webových stránek, pro Google např. Pagerank 0/10) s podobným tématem, které se vyskytuje i na vašem webu.

Text zpětného odkazu (anchor text) musí stručně popisovat obsah cílené webové stránky. Pro příklad uvádím dvě varianty: a) nabídku naleznete zde b) vytvoření mobilních webových stránek pro Smartphone. Varianta b) je účinnější. Pro Pro anchor texty se vyplatí používat synonyma, různé pády a slovní spojení. Neboli čím více různých textů podobných vašemu tématu na vás odkazuje tím lépe.

Odkazy by měly směřovat napříč celou strukturou vašich webových stránek. Znamená to, že na hlavní stránku nesměřujte všechny vaše zpětné odkazy, využijte také vaše kategorie v menu a další důležité webové stránky z vašeho obsahu.

Nezanedbatelným faktorem je pozice zpětného odkazu v textu. Platí, že odkaz umístěný v horních odstavcích je lepší ,než odkaz napsaný samovolně bez okolního textu někde v záhlaví článku.

Odkazující stránky by měly být různé. Pokud budete odkazovat pouze z jedné stránky, i když s vysokým rankem, ztrácí odkaz váhu.

Jak jsou vaše stránky na tom se zpětnými odkazy vám pomůže zjistit například www.seo-pruvodce.cz, www.majesticseo.com nebo www.google.com/webmasters. Nevíte-li si rady, kontaktujete nás rádi vám provedeme analýzu zpětných odkazů na vaše stránky a pomůžeme vám zvýšit jejich váhu a počet.