Glosa: Potřebuje pes mobil?

Potřebuje pes mobil?

Potřebuje pes mobil?

Chytré telefony se pomalu ale jistě stávají nejen nástroji rychlé komunikace, ale součástí moderní kultury. Pomocí tohoto článku chci nastínit, kde se možná skrývají možnosti mobilních technologií pro veterináře. Věřte, či nevěřte, s mobilem se dají pomocí informačních technologií dělat „psí kusy“.
Jeden z nich je monitorování polohy přes GPS. Přestavte si,  že  pes má na krku mobil. Při správném nastavení může majitel přes maps.google.cz (služba latitude) zjistit, kde se jeho pes právě nachází.  Mobilní aplikace Endomondo veškerý pohyb zaznamená do mapy, vypočítá délku a převýšení procházky a po jednom stisknutí myši vše publikuje na internetu.
Další možnost se skrývá přímo v ordinaci. Nabídněte svým klientům něco navíc! Vaše kartotéka obsahuje mobilní čísla klientů.  Na mobilní čísla je možné automaticky rozesílat SMS upozornění, že zítra je klientův mazlíček objednán na pravidelnou prohlídku.

A co nápad mít vlastní mobilní webové stránky? Potřebuje je vůbec veterinář?  Pokud jakémukoliv klientovi nabídnete pohodlné a příjemné brouzdání po webu přes mobil, určitě tuto nabídku neodmítne.

Zkuste se nyní podívat do čekárny, kolik vašich klientů drží mobil. Polovina? Každý má v čekárně mobil, určitě mu zpříjemníte čekání, když mu nabídnete bezplatné wifi připojení  s přístupem přes vaše mobilní webové stránky s informacemi  a radami pro jeho miláčka.

A jestli se klient nechce podívat do čekárny osobně, můžete mít v čekárně mobilní kameru, která prezentuje stav čekárny na vašich webových stránkách.  To samé zařízení lze využít i pro venkovní účel. V dnešní době se tento způsob prezentace využívá hlavně pro lyžařská centra a města, ale i zoologické zahrady přes online projekci prezentují život zvířat ve výběhu.

Řekněme si otevřeně, žijeme v době sdílení přes sociální sítě. Zvířata mají své profily na facebooku a majitelé sdílejí jejich fotografie, píší denní zážitky z procházky a komunikují.  Někdo říká, že to jde již za hranici soukromí,  jiný odprezentuje i …  Docela by mně zajímalo, kdyby pes uměl psát, co by napsal o svém páníčkovi nebo veterináři.