Data jako v trezoru díky SSL certifikátu. Máte ho?

Data jako v trezoru díky SSL certifikátu. Máte ho?

SSL certifikáty už jsou venku nějaký pátek. Všimli jsme si ale, že spousta webů a e-shopů na něj však zapomněla, nebo si s nimi neláme hlavu. Je moudré opomíjet SSL certifikáty? Hrozí vám nebezpečí?

SSL certifikát, pro mnoho lidí věc absolutně neznámá. Bohužel. Mít nejenom svá data v bezpečí je základ. Nenechte se mýlit – dneska se s informacemi webů a e-shopů vesele „čachruje“ a určitě byste nechtěli, abyste se stali cílem nějakého hackerského útoku. Co to ten SSL certifikát vlastně je?

Vztah důvěry mezi klientem a serverem

SSL certifikát se používá k budování „důvěry“ mezi koncovým klientem a serverem a zároveň je toto vše použito k zabezpečení (zašifrování) přenášených dat na internetu.

SSL funguje na principu asymetrické šifry – každá z komunikujících stran má dvojici šifrovacích klíčů – veřejný a soukromý. Ten veřejný je potřeba zveřejnit a zajistit předání všem, kteří ho chtějí použít. Pokud pomocí tohoto klíče kdokoliv zašifruje zprávu, je zajištěno, že ji bude moci rozšifrovat jen majitel použitého veřejného klíče odpovídajícím soukromým klíčem.

Proč mít SSL certifikát na e-shopu, nebo na webu?

Při přihlašování, registrování, posílání zpráv… Všude tam pracujete s citlivými daty svých zákazníků, či uživatelů. Díky SSL certifikátu zůstanou všechna tato data v absolutním bezpečí.

Google si SSL certifikátů začal cenit natolik, že v rámci organického vyhledávání vám připíše pár bonusových bodíků navíc. Proto hraje SSL velice významnou roli při SEO optimalizaci – každý posun ve výsledcích vyhledávání se přeci hodí!

Nevíte, jak SSL certifikát „nasadit“?

Nelamte si hlavu se stahováním a instalací. IPC Corporation pracuje se SSL certifikáty Let’s Encrypt, které vám rádi pomůžeme aktivovat.

Mějte bezpečí svůj web, e-shop. Ochrání citlivé informace i data svých zákazníků.