Co znamená UX ve spojení s webovou stránkou?

UX neboli User eXperience se dá přeložit jako uživatelský prožitek, neboli co uživatel prožívá při prohlížení nějaké webové stránky. Cílem UX je tedy udělat web takový, aby byl prožitek návštěvníka pozitivní a odcházel ze stránek spokojený.

Co je to UX?

Co je to UX?

Kde se skrývá UX při tvorbě webu?

UX se navrhuje tak, aby nový web nebo e-shop měl předem naplánovaný prožitek na straně uživatele. Například UX designér při návrhu stránek pro luxusní e-shop musí pozvednout jedinečnost a vysokou hodnotu zboží, ale i jeho originalitu a výlučnost, osobní či specifický přístup. Luxusní zboží se pak nejlépe prezentuje minimálním designem ve spojení s originální značkou. Dosažení luxusního vzhledu se dá nejlépe kontrastem. Z UX návrhu pak vychází webdesigner a vytváří funkční, použitelnou, smysluplnou grafiku webu pro uživatele. Po webdesignerovi nastupuje programátor.
Důležité je sbírat zpětnou vazbu od potencionálních návštěvníků webu již během tvorby UX. Například metodou Review (komentovaný průchod). Odhalíte tak chyby předem a vylepšíte celkový dojem vašich uživatelů.
Chcete zlepšit uživatelský dojem vašeho webu? Pomůžeme vám zde.