Jak porazit Pandu?

Google Panda a Penguin – jak bojovat s nimi a ne proti nim

Určitě jste o nich už slyšeli.. update Panda vyšel počátkem roku 2012, Penquin následoval v dubnu.

Google v nich posunul o level dál vnímání organického obsahu – to znamená obsahu, který vytvořili lidé, nikoli za účelem linkbuildingu. Zásahem Pandy utrpěly zejména weby, které měly odkazový profil postavený převážně na linkových farmách. Google zavedl značné penalizace a tyto weby se rázem propadly o desítky pozic. Seznam zatím podobný algoritmus nemá, ale je jisté, že časem utrpí i pozice na Seznamu.

Co mám dělat, když mě Panda zasáhla?

Že váš web utrpěl ztráty uvidíte na první pohled, v krajních případech to může být i ban – to znamená, že vaše stránky vyhledávač vymaže z indexu (počet zaindexovaných stránek zjistíte jednoduše pomocí příkazu site:urlvasistranky

Pokud o této penalizaci víte a již jste ji opravili (což byste samozřejmě měli udělat co nejdříve), můžete Google dát vědět, že jste se polepšili (časem na to přijde i sám, ale to může trvat měsíce i roky).

Jak postupovat, konkrétně se dozvíte například v tomto videu.

Ve stručnosti je to několik kroků:

Přihlašte se do svého Google Webmaster Tools účtu, přejděte na adresu https://www.google.com/webmasters/tools/reconsideration a uveďte těchto několik faktů:

1. Sdělte Google, že jste chyb opravili a Váš web je “čistý” – pošlete i konkrétní případy oprav, které jste provedli

2. Uveďte co nejvíce informací o tom, co jste dělali (ano, je třeba trocha sebezapření a musíte si přiznat všechnu tu špínu na sobě). 

3. Slibte, že se polepšíte – a uveďte opět konkrétní případy co, kde a jak jste opravili, čím podrobněji, tím lépe

4. Sepište vaši vizi do budoucna – jak hodláte postupovat nadále (vyvarujte se uvedení čehokoli na hranici šedého seo), zkrátka buďte přesvědčiví

Je vhodné se o této zprávě poradit s odborníkem, protože možná děláte něco v dobré víře,  s přesvědčením že to není nic závadného… Web je zaplaven spoustou podvodných praktik a praktik na hranici black hat seo, proto raději neriskujte, že Google ještě utvrdíte v tom, že je třeba vás penalizovat i nadále.